Podsumowanie 2016

   Znacie to uczucie? Kiedy tak bardzo chcecie coś zrobić, ogarnąć się z jakąś rzeczą, która siedzi w Was bardzo długo i nie możecie? Nie ważne ile byście się zmuszali to po prostu nie wyjdzie. A jak już uda się zebrać jakąkolwiek energie i znaleźć czas to zawsze coś jest nie tak - rozładowany laptop, problemy z serwerem, wyczerpane miejsce na dysku sieciowym... Szczególnie jeśli mówimy  o rzeczy, do której potrzebne są uczucia. Którą musicie po prostu CZUĆ. Tak? to już wiemy, czemu tak długo nic nie publikowałam.

   Mam mnóstwo zdjęć, które zrobiłam w ostatnich miesiącach tego roku, ale potrzebowałam odpoczynku. Trzeba było chwilę usiąść, przestać się zadręczać presją czasu, ludzi, sobą by móc wrócić do najlepszej rzeczy w życiu - jaką dla mnie jest fotografia - z nową, należytą energią.

 

   Zbliża się koniec roku. Czas podsumowań, znacznie bardziej niż to co zrobiłam w tym roku interesuje mnie to co zrobię            w kolejnym. A ponieważ podsumować i tak trzeba to zarazem zaproszę Was do śledzenia mnie dalej, dużo pracy z ostatnich miesięcy będzie tu jeszcze w styczniu. A tej pracy, która jest przede mną już w kolejnych miesiącach.

 

 

 

   Zacznijmy od tego co robię od zawsze, w tym roku co prawda trochę mniej, ale udało mi się zorganizować 4 sesje.

3 plenerowe i 1 studyjną - lookbook, którego efekty można oglądać już na stronie Angeliki Józefczyk. Nie obyło się też bez sesji etnicznej zorganizowanej w Evil Banana Studio. Tych publikacji nie mogę doczekać się najbardziej.   Dzięki dziewczynom z Biura Rachunkowego Partner miałam okazję pierwszy raz zająć się zdjęciami biznesowymi. Do tej sesji przygotowywałam się chyba najdłużej, wszystkie efekty wkrótce!   Nowa gałąź mojej działalności - sesje rodzinne. To udało mi się zacząć dzięki zaangażowaniu się w Aleję Mam, póki co można było zobaczyć tylko dwie ze sfotografowanych mam (TUTAJ i TU). Trzecia już czeka!   Moja tegoroczna duma. Daleko jeszcze do ideału, bo te zdjęcia wymagają dużo przygotowań. Mimo to, nie poddaje się. Na kolejny rok już zaplanowane kolejne!   Wrzesień był płodny w dwa śluby, bardzo dziękuję za zaufanie Karolinie i Tomkowi, którzy zdecydowali się również na plener po ślubie, oraz Adze i Michałowi. Dzięki Wam udało mi się rozwinąć w tym roku w tym na co najbardziej celowałam.   Do w połowie udanych rzeczy, które zorganizowałam w tym roku mogę zaliczyć również warsztaty fotograficzne. Dzięki nim nie tylko podzieliłam się swoją wiedzą, ale przede wszystkim nauczyłam się, ze sama muszę się jeszcze dużo dowiedzieć. Nie tyle o fotografii co o współpracy z ludźmi.   Zdjęcia okolicznościowe - które przestałam robić jakieś 2 lata temu. W tym roku zdecydowałam się na nie niby od niechcenia, ale już po pierwszej tegorocznej osiemnastce, znowu się przekonałam. I tak powstała też sesja z wieczoru panieńskiego.W połowie tego roku udało mi się również uruchomić własną stronę. Kilka miesięcy temu przeszła trochę zmian. Tych, którzy jeszcze nie widzieli, serdecznie zapraszam!

 

 

Za mało było w tym roku publikacji, za mało postów, za mało mówienia o fotografii, a przede wszystkim jej tworzenia. I tego co było za mało w tym roku życzę sobie i Wam ze zdwojoną, strojoną siłą!

 

Dziękuję wszystkim, którzy razem ze mną chcieli tworzyć ze mną w tym roku moje fotografie. W szczególności modelkom za cierpliwość. Każda współpraca była dla mnie mega ważna i z każdej coś wyniosłam.

 

Terminarz na rok 2017 jest jeszcze otwarty na nowe fotografie. Zapraszam do rezerwowania terminów!

Polecane posty:

 

PODSUMOWANIE

To był bardzo długi rok! Z początku zaczął się niepozornie, kilka sesji na użytek Angeliki Józefczyk, później fotograficzna cisza - cisza przed burzą. W 2 połowie roku zaczęłam szaleć. Chyba jeszcze nigdy nie zrobiłam tylu sesji w rok!

 

 

  >>> więcej

 

CZYM JEST FOTOGRAFIA?

Tym postem nie odpowiem na pytanie w jego tytule, postaram się opowiedzieć Wam co zmieniły w mojej głowie ostatnie dwa lata, bo myślę, że właśnie teraz przechodzę największy progres fotografowania.

 

  >>> więcej


Aleja Mam - Dziewczyny Raszewskie

Czas na drugą wygraną - Panią Anetę, której życzeniem była sesja z córkami. Spotkałyśmy się obok zamku w Pabianicach. Pani Aneta przygotowała sobie nawet dwie stylizacje. Ja wraz z Mileną przygotowałyśmy trochę baniek i ruszyłyśmy na zdjęcia. Dziewczyny choć pierwszy raz przed aparatem wspaniale pozowały. Oczywiście nie obyło się bez lekkiego stresu, ale z tym też sobie poradziłyśmy. Zdjęcia trwały trochę ponad godzinkę, a oto efekty:

 

 

>>> Wcześniej: Aleja Mam - Rodzina Staniaszczyk


Polecane posty:

 

CHRZEST HANI

 

Kiedy Tomek zadzwonił do mnie i opowiedział o chrzcinach córki Hani, nie musiał długo mnie przekonywać. Już było wiadome, że beze mnie się nie obejdzie. Rodzicie zaplanowali szybką uroczystość w kościele i mały obiad dla gości, Jak to na takich imprezach bywa każdy musiał zrobić sobie zdjęcie z jubilatką...

 >>> więcej

ALEJA MAM - RODZINA STANIASZCZYK

 

Zaraz po konkursie zgłosiła się pierwsza wygrana - Pani Ewelina. Ustaliłyśmy zrobić zdjęcia całą rodziną. Tydzień po telefonie stałam w parku Słowackiego i cykałam portrety rodzinne.

 

 

>>> więcej


Aleja Mam - Rodzina Staniaszczyk

   W kwietniu dostałam propozycję bycia "nagrodą" w konkursie Aleja Mam. Dokładniej nagrodą miała być sesja laureatek 3 pierwszych miejsc w konkursie. Sam konkurs - bardzo fajna inicjatywa, Dzieciaki malowały portrety swoich mam (było ponad 3000 prac!), by potem wszystkie mogły być wystawione na dużym formacie w centrum miasta.

Zaraz po konkursie zgłosiła się pierwsza wygrana - Pani Ewelina. Ustaliłyśmy zrobić zdjęcia całą rodziną. Tydzień po telefonie stałam w parku Słowackiego i cykałam portrety rodzinne.

 

Trafiłam na naprawdę fajną i pozytywną rodzinę, co mam nadzieję widać na zdjęciach. Tak się w nich zauroczyłam, że zaproponowałam nawet dosłanie dodatkowych zdjęć (prócz 10 już wcześniej wybranych).

 

Wszystko trwało godzinkę. Pomagała mi oczywiście Milena (:

______________________

A oto efekty:

Modele: Pani Ewelina z Rodziną

Asysta: Milena Sysio

 

 

Później: Aleja Mam - Dziewczyny Raszewskie <<<

 

 

>>> Wcześniej: Panieński Emilii


Polecane posty:

 

 OLIWKA&MARCEL

 Jestem przekonana, że był to jeden z najpiękniejszych ślubów jakie widziałam.

 

 

  >>>więcej

 

CHRZEST HANI

 

Kiedy Tomek zadzwonił do mnie i opowiedział o chrzcinach córki Hani, nie musiał długo mnie przekonywać. Już było wiadome, że beze mnie się nie obejdzie...

 >>> więcej


Panieński Emilii

   W kwietniu Emilka brała ślub, jej świadkowa - Kasia wraz z dziewczynami urządziły jej wieczór panieński, na którym jedną z atrakcji miała być sesja zdjęciowa. Dziewczyny wymyśliły sobie stroje w stylu PIN-UP GIRLS. Wystrojone i wymalowane porwały Emilie w sobotnie popołudnie do parku i gdy trochę się rozluźniły mogłyśmy działać!

   Każda dostała ode mnie portret. Oczywiście główną rolę grała przyszła panna młoda. Trochę portretów grupowych i improwizacji i w 1,5h miałyśmy już cały materiał. Strasznie cieszę się, że dziewczyny zaufały właśnie mnie. To sama przyjemność mieć tak przygotowane modelki.

 

Tutaj przedstawiam oczywiście tylko kawałek sesji, reszta jest dla dziewczyn (;

 

 

Później: Aleja Mam - Rodzina Staniaszczyk <<<

 

 

>>> Wcześniej: Chrzest Hani


Polecane posty:

 

OD KUCHNI

Postanowiłam napisać trochę inny post. Chce pokazać Ci jak działam na zdjęciach. Dzięki uprzejmości Justyny, która zrobiła mały backstage ostatniej sesji odkryje przed Tobą jak wygląda etap wykonywania zdjęć od kuchni.

 >>>więcej

 

OSIEMNAŚCIE

 Niektóre decyzję życiowe nie pozwoliły mi być tutaj przez 2 miesiące. Takie decyzję zwykle podejmuje się po 18tym roku życia. Bo przecież do tego momentu jest jeszcze czas na beztroską zabawę. I takiej to zabawy mogłam być częścią w zeszłym tygodniu.

>>>więcej


Chrzest Hani

   Kiedy Tomek zadzwonił do mnie i opowiedział o chrzcinach córki Hani, nie musiał długo mnie przekonywać. Już było wiadome, że beze mnie się nie obejdzie. Rodzicie zaplanowali szybką uroczystość w kościele i mały obiad dla gości, Jak to na takich imprezach bywa każdy musiał zrobić sobie zdjęcie z jubilatką, więc moja obecność z 1,5h przedłużyła się do 3h. Bez problemu. Hania jest tak fotogeniczną dziewczynką, że za każdym razem gdy widziała aparat zaczynała pozować. 

 

Wybrałam kilka najważniejszych moim zdaniem zdjęć z tej uroczystości, co myślicie?

 

 

Później: Panieński Emilki <<<

 

 

>>> Wcześniej: Czym jest fotografia?


Polecane posty:

 

OD KUCHNI

Postanowiłam napisać trochę inny post. Chce pokazać Ci jak działam na zdjęciach. Dzięki uprzejmości Justyny, która zrobiła mały backstage ostatniej sesji odkryje przed Tobą jak wygląda etap wykonywania zdjęć od kuchni.

 >>>więcej

 

 OLIWKA&MARCEL

 Jestem przekonana, że był to jeden z najpiękniejszych ślubów jakie widziałam.

 

 

 

 >>>więcej