Projekt Fotograf

   Dawno mnie tu nie było. Co nie znaczy, że nic nie robiłam. Robiłam tak dużo, że nie miałam czasu pisać. Może nie samych zdjęć, ale tych też się trochę nazbierało. Przede mną trochę ślubów, ale za mną kilka ważnych spotkań, które dużo mi pokazały. Jednym z takich spotkań był plener fotograficzny będący zwieńczeniem półrocznych warsztatów fotograficznych dla harcerzy, które miałam przyjemność organizować.

 

Warsztaty opierały się o podstawy fotografii reportażowej i studyjnej. Nie ważne czy deszcz czy słońce spotykaliśmy się raz w miesiącu i tak oto minęło pół roku, przez które rozmawialiśmy o podstawach kompozycji, sprzęcie, świetle, reportażu, portrecie, wizerunku oraz postprodukcji.

 

 

Nie mogło zabraknąć również sesji portretowej uczestników

 


    W czerwcu wszyscy spotkaliśmy się w Ośrodku w Małeczu na pierwszym plenerze fotograficznym Chorągwi Łódzkiej.

 

Plener trwał 2 dni. Mieliśmy na niego zaplanowane zajęcia z retuszu zdjęć, postprodukcji, oświetlenia, podstaw portretu oraz dwie mini sesje.

Pierwszą  były portrety beauty, do których zapozowała znana Wam już wcześniej Natalia Wierzbowska. Totalnie no makeup. Tło, dwie lampy i blenda.

 

W efekcie miały wyjść proste, naturalne portrety. Tak pozowała Natalia:

 

 

Wyszliśmy też ze sprzętem na zewnątrz i dodaliśmy pracę z rekwizytem.

 


 Druga mini sesja to zdjęcia harcerzy do wykorzystania dla ZHP podczas promocji.

 

 

Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie wykorzystała sytuacji i też cyknęłam kilka zdjęć.

 

 

Dziękuje za każdą konstruktywną krytykę, prowadzenie warsztatów i mówienie o fotografii w taki sposób było dla mnie czymś nowym. Pierwsze koty za płoty. Dziękuję wszystkim, którzy dali wciągnąć się w warsztaty. Mam nadzieję, że nauczyliście się czegoś nowego.

 


Chciałabym też bardzo podziękować prowadzącym warsztaty, którzy bez najmniejszych sprzeciwień (nawet jak trzeba było dojechać z Warszawy do Łodzi) zdecydowali się mi pomóc. Mowa tu o Marcinie Sienkiewiczu, Piotrze Rodzochu oraz Wiktorii Drozd. Za użyczenie studia w ZSP 19 niezastąpionej prof. Agnieszce Pękali

 

 

Później: Czym jest fotografia? <<<

 

 

>>> Wcześniej: OSIEMNAŚCIE


Polecane posty:

 

STREET

     To będą kolejne prawie totalnie spontaniczne zdjęcia i te nieliczne, gdzie do publikacji nadają się prawie wszystkie. Zaczęło się od Ewy...

 

>>> więcej

 

WARSZTATY Z MALCZEWSKIM

W imię zasady ciągłego rozwoju w połowie grudnia zgłosiłam się na warsztaty z Łukaszem Malczewskim (to ten pan ze zdjęcia powyżej),

 

>>> więcej