Warsztaty Z MALCZEWSKIM

   W imię zasady ciągłego rozwoju w połowie grudnia zgłosiłam się na warsztaty z Łukaszem Malczewskim (to ten pan ze zdjęcia powyżej), organizowane przez fotoaparaciki.pl we współpracy z Canon Polska. Po małym poślizgu czasowym spowodowanym całkowitą nieznajomością tej części Łodzi (Dąbrowa) dotarłam na miejsce. Na początek dostaliśmy porządny wykład na temat nowego Canona 5DS i 5DSR (TAK TE WARSZTATY BYŁY SPONSOROWANE - dlatego były darmowe). I teraz powinny posypać się pytania - na co komu 50mpix matryca? Co prawda jeden RAW z 5DSR waży 50mb, ale jak jakościowo świetnie wychodzi w druku! Zdecydowanie do fotografii reklamowej, do dużego formatu super rozwiązanie. Później do akcji wkroczył wspomniany wcześniej Łukasz i zaczęła dziać się magia...

   

 

 

   Łukasz opowiedział dokładnie o portretach i ich rodzajach. Oczywiście mogliśmy też dokładnie przyjrzeć się jego pracom. Po wszystkim nastąpiła część warsztatowa - sesja! Mieliśmy dwie modelki. Izę fotografowaliśmy ze światłem stałym a Paule z błyskowym.


 

  

   Mieliśmy szanse wypróbować wszystkie profesjonalne aparaty Canona i oczywiście obiektywy z serii L. Na miejscu chłopaki z fotoaparacików służyli pomocą. Osobiście oszalałam gdy w moje ręce wpadł któryś z tiltshiftów, a już w ogóle portretówka 85mm f/1.2.


 

 

 

 

 

   Moją uwagę bardziej przyciągnęła Iza, która cały czas zmieniała maski. Kiedy tylko usiadła na stołku, już nikogo nie obchodziło co się dzieje, wszyscy rzucili się do fotografowania. Na szczęście mieliśmy w  grupie ok 10 osób.

   Wszyscy pełna kulturka - przepraszam, dziękuję, czy mógłby mnie ktoś potrzymać jak wejdę na krzesło? Do pomocy mieliśmy wizażystkę, stylistkę i niezastąpionego asystenta - Daniela, który ustawiał nam światło.


 

 

 

 

 

 

   Po zdjęciach mieliśmy możliwość omówienia ich z Łukaszem, obrobienia i wydrukowania na wielkoformatowej drukarce Canona. Ja oczywiście nie skorzystałam z tej opcji, bo jestem głupia i leniwa. A pewnie nie będę miała już takiej okazji...


   Oczywiście ten wpis byłby niekompletny bez efektów mojej pracy wykonanej na warsztatach. Chciałam żeby obróbka zdjęć była bardziej kreatywna, trochę może inna, dlatego podczas pracy z komputerem starałam się nie ograniczać. Co z tego wyszło? Zobaczcie  i oceńcie, co sądzicie?

 


Modelka: Iza Depta
Scenografia i stylizacja: Iza Stachecka
Wizaż: Karolina Przybysz

Miejsce: Studio Season

 

 

tiltshift 90mm f/2.8

 

85mm f/1.2

 

tiltshift 90mm f/2.8

 

tiltshift 90mm f/2.8

 

85mm f/1.2


 

tiltshift 90mm f/2.8

Zdjęcia wykonane podczas warsztatów "Portret w studio" z Łukaszem Malczewskim, organizator Fotoaparaciki.pl oraz Canon Polska

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Moim zdaniem to były warsztaty z prawdziwego zdarzenia! Wszystko na ogromny PLUS! Prowadzący, modelki, asysta, ORGANIZACJA i poczęstunek (którego zdjęcia oczywiście nie zrobiłam.. ). Dziękuje fotoaparacikom za możliwość uczestniczenia w tak fajnym evencie. Mam nadzieję, nie ostatnim.


 

Później: FIRST MAN <<<

 

>>>Wcześniej: Podsumowanie 2015